top of page
Szukaj
  • magdalenasiekacz

Depresja to choroba, którą można wyleczyć.


Depresja objawia się szerokim spektrum emocjonalnych, psychicznych i fizycznych symptomów.

Oto kilka częstych objawów depresji:

Obniżony nastrój: Głównym objawem depresji jest trwający obniżony nastrój, który utrzymuje się przez większość dnia, prawie codziennie. Osoba odczuwa smutek, beznadziejność, pustkę lub niezadowolenie z życia. Ten obniżony nastrój może być zauważalny przez innych lub utrudniać normalne funkcjonowanie.

Utrata zainteresowań i przyjemności: Osoba cierpiąca na depresję może tracić zainteresowanie i przyjemność z wcześniej lubianych aktywności, takich jak hobby, życie towarzyskie, rodzina czy praca. Może to prowadzić do uczucia obojętności lub wycofania społecznego.

Zmiany w apetycie i wadze: Depresja może powodować zmiany w apetycie, prowadząc do utraty łaknienia lub nadmiernego jedzenia. Mogą występować znaczące fluktuacje wagi, zarówno utrata, jak i przybranie na wadze.

Zaburzenia snu: Depresja często wpływa na sen. Osoba chora może mieć trudności z zasypianiem, utrzymaniem snu przez całą noc (bezsenność) lub doświadczać nadmiernego snu (hipersomnia).

Zmęczenie i utrata energii: Depresja może prowadzić do znacznego zmniejszenia energii i wywoływać uczucie przewlekłego zmęczenia. Nawet proste czynności mogą wydawać się trudne i wymagające większego wysiłku.

Trudności koncentracji: Osoby z depresją często odczuwają trudności w koncentracji, podejmowaniu decyzji i zapamiętywaniu informacji. Ich zdolność do skupienia uwagi może być znacznie osłabiona.

Myśli samobójcze: W przypadkach ciężkiej depresji osoba chora może doświadczać myśli samobójczych lub odczuwać nadzieję na zakończenie swojego życia. Jeśli ktoś wykazuje takie objawy, należy traktować to jako pilną sytuację i niezwłocznie szukać pomocy medycznej.


Według zespołu ds. Walki z Depresją, działającego przy Ministerstwie Zdrowia, depresja dotyczy co dziesiątego Polaka, a tylko połowa z chorych otrzymuje farmakologiczną pomoc.


Jeśli czujesz, że depresja odbiera Ci radość życia i wpływa na Twoje codzienne funkcjonowanie, nie czekaj dłużej, skontaktuj się z nami:

+48 733 766 510


LECZENIE KETAMINĄ Szybkość działania: Ketamina wykazuje natychmiastowe działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. W przeciwieństwie do tradycyjnych leków przeciwdepresyjnych, które mogą wymagać kilku tygodni, zanim zaczną działać, ketamina przynosi ulgę już w ciągu kilku godzin od podania. Jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów z ciężką depresją, którzy nie odczuwają poprawy po tradycyjnych lekach przeciwdepresyjnych. Skuteczność u pacjentów opornych na inne terapie: Ketamina jest skuteczna u pacjentów, którzy nie reagują na standardowe leki przeciwdepresyjne lub psychoterapię. Może to być szczególnie ważne dla osób cierpiących na depresję oporną na leczenie. Poprawa nastroju i funkcjonowania psychicznego: Pacjenci często zgłaszają poprawę nastroju, zmniejszenie poczucia beznadziei i wzrost energii po podaniu ketaminy. Może to przyczynić się do poprawy ogólnego funkcjonowania psychicznego i zdolności do wykonywania codziennych czynności. Możliwość leczenia stanów lękowych: Oprócz depresji, ketamina jest skuteczna w leczeniu różnych stanów lękowych, takich jak lęk napadowy czy zespół stresu pourazowego (PTSD). Ketamina wywiera wpływ na organizm już po kilku godzinach od podania. Ketamina jest lekiem zarejestrowanym. Jej skuteczność w leczeniu depresji lekoopornej została potwierdzona w trakcie licznych badań klinicznych prowadzonych w ciągu ostatnich 20 lat.


Naszą misją jest pomagać!

Klinika Ketaminy, ul. Długa 34, 05-090 Łady (pod Warszawą).

+48 733 766 510

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page